13 maja 2021

SUPERFOOD, co to takiego?

Nieprawidłowa dieta to problem dzisiejszego świata. Coraz częściej można zaobserwować, że na naszych talerzach, ze względu na ciągły pośpiech i tempo życia, lądują pokarmy pozbawione jakiejkolwiek wartości dla naszego organizmu. Z powodu zaniedbywania kwestii przyjmowanych pokarmów, jesteśmy narażeni na wiele chorób, w tym nowotworów. Zanieczyszczenie organizmu toksynami i pasożytami to tylko początek. Złe odżywianie niesie za sobą tragiczne konsekwencje. Co zrobić, jeśli od dawna zaniedbywaliśmy swoje talerze, ale postanowiliśmy to zmienić, zacząć ODŻYWIAĆ ORGANIZM, a nie tylko JEŚĆ?

Postaw na SUPERFOODS. Co to takiego?

SUPERFOODY To produkty roślinne posiadające ogromny potencjał antyoksydacyjny, mający zbawienny wpływ dla naszego organizmu, zmniejszając ryzyko występowania poważnych chorób, w tym zachorowania na raka. 

 

Skąd mam wiedzieć, że coś jest Superfoodem? 

Temat tych dobroczynnych pokarmów jest coraz częściej poruszany w wielu publikacjach oraz łatwo dostępny np. w artykułach w Internecie. Jeśli jednak zaciekawiło Cię, czy posiadasz domu chociaż jedno SUPERJEDZONKO, poniżej przedstawiamy listę tych najpopularniejszych, które często występują w polskich domach, i które często są przez nas pomijane. 

 

Żurawina- charakteryzuje się bardzo dużą ilością związków przeciwutleniających wpływających zbawiennie na nasz organizm. Znana najbardziej w leczeniu chorób układu moczowego. Ze względu na swój skład, regularne spożywanie żurawiny podczas infekcji dróg moczowych pozwala na szybsze wydalanie bakterii, a tym samym szybszy powrót do zdrowia. Bardzo silne działanie przeciwbakteryjne żurawiny wykorzystuje się również w zakażeniu helicobacter pylori prowadzącym do występowania wrzodów żołądka. Ze względu na krótki okres występowania, żurawinę najczęściej możemy spotkać w postaci soków tłoczonych lub suszonych owoców. 

Czerwona fasola- kojarzona głównie z dużą ilością białka, zawiera mnóstwo antyoksydantów tak wartościowych dla organizmu. Ponadto spożywanie fasoli wspiera pracę układu nerwowego. Z badań wynika, że u osób regularnie spożywających fasolę zaobserwowano poprawienie koncentracji i zapamiętywania. Fasola czerwona posiada w swoim składzie również odpowiedniki żeńskich hormonów, dobroczynnie wpływających na organizm kobiety podczas menopauzy. 

 

Czosnek- Babcie nauczyły nas, że czosnek to naturalny antybiotyk, który działa przeciwbakteryjnie. Jednak to nie wszystkie jego cudowne właściwości. Spożywanie czosnku dobroczynnie wpływa na pracę serca oraz zmniejsza ryzyko powstawania zakrzepów. Zaobserwowano również, że dodanie czosnku do diety obniża możliwość wystąpienia nowotworów. 

 

I jak? Wiedziałeś? Matka natura obdarowała nas wieloma cudownymi pokarmami, dlaczego więc z nich nie korzystamy? Zwolnijmy na chwile, zjedzmy porządny posiłek i skupmy się na swoim zdrowiu, ponieważ to najcenniejsze co mamy. Nie pozwól by tempo życia odebrało ci życie. 

 

Pamiętajmy jednak, że regularne kontrole swojego stanu zdrowia to konieczność. Sami całym sercem jesteśmy za naturalnymi sposobami wspierania organizmu, jednak nie możemy dbać o siebie, nie wiedząc czy coś nam dolega. W szczególności zachęcamy do regularnych konsultacji kardiologicznych, ginekologicznych i okulistycznych, ponieważ wiele z chorób we wczesnym stadium nie daje widocznych objawów, a ich zdiagnozowanie możliwe jest tylko po specjalistycznym badaniu.